EIRODzīvošana šodienai ir populārs dzīvesveids tiem, kas jau ir sasnieguši dzīves vidu. Varbūt viņi bērnībā vēroja savu vecāku ikdienišķo dzīvi un nosolījās nekad neiet savu vecāku pēdās. Varbūt viņi dzīvo ar domu, ka par rītdienu var nedomāt, jo šodiena ir pārāk laba, lai to palaistu garām. Ģimenes dibināšana tiek vienmēr atlikta uz vēlāku laiku, jo pāri vēlas izbaudīt to, kas viņiem ir tagad. Gaidīšana līdz 30 gadu vecumam, lai sāktu ģimeni, var būt ideāls plāns, bet parādu nomaksai līdz pensionēšanās vecumam ir jābūt daļai no plāna. Bērni rada izdevumus. Parādi, kas radušies no kredītkartēm, mājas hipotēkas, bērnu izskološanas un sūtīšanas uz skolu un ikdienas dzīve bieži vien nav viegla. Ja Jūs nevēlaties paļauties uz ātro kredītu palīdzību arī vēlāk savā dzīvē, Jūsu tagadējais finanšu plāns nevar ignorēt potenciālās finanšu katastrofas vēlāk.

Bērnu audzināšana cienījamā vecumā pārceļ visas izmaksas tuvāk pensijas gadiem. Vai esat aprēķinājuši, kad Jūsu bērns absolvēs vidusskolu? Kādā vecumā Jūs domājat, ka Jūsu bērni apprecēsies vai tiem būs savi bērni? Kādā vecumā Jūs pārtrauksiet apgādāt savus bērnus? Te ir svarīgākais jautājums – vai Jūs esat sākuši plānot savu pensiju ap Jūsu dzīves izmaksām un savu bērnu uzturēšanu? Ja pensijas kapitāls nav pietiekams, bieži vien nākas paļauties uz kredītiem. Vai Jums reizi pa reizei nāksies paļauties uz ātrajiem kredītiem izdevumu segšanai? Jums tas nebūs jādara, ja Jūs izveidosiet lielisku finanšu plānu.

Jo ātrāk Jūs sāksiet veidot savu pensiju, jo vairāk laika tam būs, lai pieaugtu. Pat ja Jums divdesmit gadu vecumā nav bērnu, ir ieteicams sākt plānot savas vecumdienas laicīgi. Ja Jūs dzīvojat no algas līdz algai bez bērniem, Jūs varat apsvērt darba mainīšanu vai iegūt otro ienākumu avotu. Jo vairāk Jūs iekrāsiet agrīnā vecumā, jo labāk. Pat ja Jūs nevarat atļauties iemaksāt naudu savā pensijas 3. līmenī, kad Jums ir bērni, Jums vismaz būs pamatsumma, kas pieaugs laika gaitā, veicot ieguldījumus. Neaizmirstiet mainīt savus ieguldījumus, lai iegūtu labāko kopējo peļņu.

19. December 2016 · Write a comment · Categories: Blogs · Tags:

Naudas monētasNe daudzi cilvēki ir pārāk priecīgi, kad runa ir par savu izdevumu samazināšanu. Lielākoties, kad Jūs izsakāt šo ideju savai ģimenei, to atbilde ir negatīva, skaidri norādot, “Vai nevarējāt nākt klajā ar labāku ideju”? Tomēr Jūs nevēlaties galu galā nonākt bankrotā. Meklējiet labākus veidus, kā pārtraukt tērēt tik daudz naudas.

Ja Jūs dzīvojat greznu dzīvi, vai arī esat izlutinājuši savus bērnus, dodot viņiem visu, ko tie vēlas, tas nebūs vienkāršs uzdevums. Tāpēc labāk ir spēlēt godīgu spēli. Jūs nevarat vienkārši samazināt visus tēriņus, kas veltīti bērniem, kurus viņi varētu uzskatīt par svarīgiem izdevumiem. Iesāciet lēni un spēlējiet gudri. Labāk ir paskaidrot bērniem, ka Jūs saskaraties ar finanšu krīzi un pirms sākas patiešām nopietnas nepatikšanas, Jums ir jābūt labi sagatavotiem. Tas ir tāpat, kā Jūs zināt, ka milzu briesmonis gatavojas pārņemt pilsētu un ja Jūs neglābsieties, tas Jūs apēdīs dzīvus! Jūsu bērni būs pietiekami prātīgi, un Jums vajadzētu pateikt viņiem patiesību, nevis atņemt tiem visu prieku.

Esiet uzmanīgi ar kredītkartēm. Tās vajadzētu izmantot, lai vienkāršotu savu dzīvi, nevis izmantot kā ātra kredīta avotu, lai iegādātos nevajadzīgas preces. Mēģiniet atmaksāt tās katra mēneša beigās, lai izvairītos no procentu maksājumiem.

Atsakieties no ātrajām uzkodām un kafijas. Aizstājiet tos ar mājās gatavotiem ēdieniem. Tas ietaupīs Jums simtiem eiro katru gadu.

Pagatavojiet pusdienas līdzi. Ja Jūs esat pieraduši pirkt pusdienas kafejnīcā, labāk ir pagatavot tās mājās un ņemt līdzi, kas būs labāk un daudz lētāk. Sagatavojiet savas pusdienas iepriekšējā vakarā, lai nebūtu jātērē laiks no rīta.

Samaziniet braucienus uz restorāniem un mēģiniet to padarīt par īpašu gadījumu. Centieties sagatavot gardēža maltītes mājās un ietaupīt naudu, vienlaikus apgūstot jaunas prasmes. Jūs būsiet pārsteigts, redzot, ko Jūs varat izdarīt.

Arhitektūrā ar vārdu mezanīns apzīmē starpstāvu, kas atrodas starp grīdu un griestiem. Finanšu pasaulē tam ir līdzīga nozīme, proti ar mezanīnu saprot finansējumu, kas ir pielīdzināms uzņēmēju pašu kapitālam un ko uzņēmējs var ieguldīt projekta realizācijā kopā ar bankas aizdevumu. Tas ļauj ar mazākiem uzņēmēja paša līdzekļiem realizēt būtiskas investīcijas. Ja, piemēram, uzņēmuma radīšanai vai izaugsmei investīciju kredīts, bet banka no uzņēmuma prasa lielāku paša līdzdalību projekta finansēšanā, tad nepieciešamo starpību uzņēmums var segt ar mezanīna aizdevumu. Mezanīna aizdevums ir ilgtermiņa aizdevums, kas nepārsniedz 40% no kopējām projekta izmaksām un to pilnā apmērā var atmaksāt termiņa beigās.

Lielākajai daļai cilvēku ar parādiem ir vienkārša izpratne par to, kas viņiem ir jāizdara, pirms tie var likumīgi novērst parādus, bet tā ir viena no tām lietām, ko ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt. Lielākajai daļai cilvēku mūsu sabiedrībā ir ļoti grūti ietaupīt un iekrāt naudu, bet to ir iespējams paveikt, ja Jūs veicat dažas izmaiņas savā dzīvesveidā un sākat izmantot iekrāto naudu, lai nomaksātu savus parādus. Pozitīva uztvere palīdzēs Jums pieturēties pie sava plāna un sasniegt savu mērķi, izkļūstot no parādiem.

Budžeta izveidošana ir laba ideja, bet Jums ir jābūt reālistiskiem. Jūsu budžets nedarbosies, ja Jūs vienkārši atteiksieties no visiem papildus tēriņiem, ko Jūs mēnesī veicat. Tas tikai radīs neapmierinātību, un Jūs nevarēsiet pieturēties pie šāda plāna ilgi. Jums ir nepieciešams īstenojams budžets, ko Jūs varētu viegli ievērot un gūt motivāciju no pozitīvās ietekmes, kāda budžetam ir uz Jūsu parādiem. Jūs varat atstāt maz vietas personiskiem izdevumiem, ja vien tas neliks Jums vēl vairāk pārtērēties. Ja Jūs to darāt, Jūs galu galā būsiet sliktākā finansiālā situācijā, nekā Jūs esat šobrīd. Atcerieties, ka tas ir tikai viens parādu likvidēšanas variants.

Budžeta izveidošana palīdz Jums piefiksēt visus Jūsu ikmēneša izdevumus. Jūs varat redzēt, vai Jūs tērējat pārāk daudz un ja jā, kādās jomās. Pēc tam Jūs varat veikt izmaiņas, lai kontrolētu savus izdevumus.