Latvijas Garantiju Aģentūra ir iestāde, kur varat uzzināt visu par finanšu līdzekļu piesaisti savam uzņēmumam. LGA piedāvā papildus nodrošinājumu jeb kredīta garantiju, eksporta garantiju, mezanīna aizdevumu un riska kapitālu. LGA piedāvā plašu finanšu instrumentu klāstu atbilstoši katra uzņēmuma vajadzībām. Aģentūras darbības mērķis ir veidot kvalitatīvu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbības vidi, nodrošinot uzņēmējiem finansējumu brīžos, kad to kādu iemeslu dēļ nesniedz privātais sektors.

Latvijā ir pieejami ļoti daudzi un dažādi kredīti, liela daļa, no tiem ir ātrie kredīti, kuri darbojas tikai interneta vidē. Lai pieteiktos šiem aizdevumiem, jums ir nepieciešams reģistrēties attiecīgā aizdevēja mājas lapā un ir jāveic reģistrēšanās apstiprināšana, kas parasti ir viens Eiro cents.

Naudas monētas

Šis viens cents var nešķist kā reģistrēšanās maksa, drīzāk simboliska summa, kura ir jāpārskaita aizdevējam tikai tāpēc, lai tas varētu pārbaudīt jūsu datu pareizību un citu informāciju, arī saņemtu precīzu, jūsu, bankas konta informāciju. Tajā pašā laikā, neveicot šo maksājumu, aizdevumu jūs saņemt nevarēsiet, tāpēc tā tomēr ir reģistrācijas maksa, turklāt obligāta ļoti daudziem no šiem aizdevējiem internetā.

Lai arī ar šo maksājumu ir jāsaskaras teju visur kur ir nepieciešams reģistrēties aizdevuma saņemšanai, pastāv arī iespējas to nedarīt. Reizēm var rasties situācijas, ka pat šis viens cents nav pieejams uz konta, bet aizdevums ir vajadzīgs. Pastāv arī ātrie kredīti, kur varat pieteikties un saņemt kredītu bez šīs reģistrēšanās maksas. šajā gadījumā, aizdevējs var piedāvāt pieteikties kredītam internetā vai var tikt prasīta jūsu fiziska ierašanās aizdevēja ofisā vai filiālē.

Reģistrēšanās maksa, pārsvarā, ir saprotama kā ātro kredītu izmaksa, bet arī citi aizdevēji var prasīt šādu maksājumu. Ja kādas aizdevējs neprasa reģistrēšanās maksu, iespējams, tiek prasīta komisijas maksa vai maksa par aizdevuma apkalpošanu. Piemērs ir kredīts, kur jūs aizņematies 500 Eiro, bet 20 Eiro no šīs summas tiek atskaitīti kā komisijas maksa. Varianti var būt dažādi, bet par to ir jāpārliecinās, pirms aizņematies. Īpaši gadījumos ja šī komisija tiek noskaitīta no kopējās summas, ja jums ir nepieciešami šie 500 Eiro, liekas naudas atskaitīšana var radīt sarežģījumus, labāk ir aizņemties tad vairāk.

Lai pārliecinātos par reģistrēšanās maksas esamību ir jāiepazīstas ar informāciju kas pieejama aizdevēja mājas lapā. Izpētot pieteikšanās procesu un noteikumus, kā arī kredīta izmaksas, top skaidrs, cik šis kredīts jums izmaksās. Ja neesat pārliecināti vai visu pieejamo informāciju sapratāt, noteikti ir vērts sazināties ar aizdevēju un uzdot interesējošos jautājumus. Sazināties ar aizdevēju varat gan pa telefonu gan elektroniski, tāpēc šīs iespējas vajadzētu izmantot.

Ātro kredītu tabula

Aizdevēji, kuri neprasa reģistrēšanās maksu, to parasti arī norāda, kādā redzamā vietā, šis ir viens no veidiem, kā var pievilināt klientus. Pašsaprotami, ka aizdevēji šādu iespēju, izdevīgu un noderīgu, centīsies akcentēt, lai tā tiktu pamanīta un radītu interesi.

Savā ziņā, šis maksājums, īpaši ja tas ir tikai viena centa apmērā, nav nekas īpašs, aizdevējs tā nevar pelnīt lielu peļņu, bet ja piesakāties un aizdevumu atsaka, tad esat iztērējuši centu, bet labuma no tā nav. Lai izvairītos no šādām situācijām, rūpīgi iepazīstieties ar aizdevuma prasībām un izvērtējiet savu atbilstību. Ja jums ir šaubas par to, vai saņemsiet kredītu, tad tā ir jūsu izvēle vai pieteikties. Īpaši to vajadzētu atcerēties tiem, kas piesakās, reģistrējas pie vairākiem aizdevējiem. Ja viens aizdevējs kredītu atsaka, nav noteikts, ka kāds cits to tomēr izsniegs, ja jūs turpināsiet pieteikties, jūs tērēsiet savu naudu lieki. Izņēmums, protams, ir aizdevēji, kuri neprasa šo reģistrēšanās maksu, tad tas vairs nav tik aktuāli.

Jāpiebilst arī ka vienreiz reģistrējoties un samaksājot šo prasīto summu, jums nevajadzēs reģistrēties atkārtoti, ne pie tā paša aizdevēja.

Latvijā, jau no 2001. gada darbojās 3 pensiju līmeņu sistēma. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāji ir dzirdējuši tādas frāzes, kā pirmā līmeņa pensija, otrais pensiju līmenis vai trešais. Tomēr lielākā daļa nodokļu maksātāju neizprot to, kur un kā šī nauda tiek uzkrāta. Sāksim ar to, kā tad veidojas pensiju uzkrājums? Pensiju uzkrājums veidojās no oficiālā darbā strādājošo personu nodokļu iemaksām. Jo lielāka alga Jums ir, jo lielākas nodokļu iemaksas tiek veiktas, kas automātiski veido lielāku pensijas uzkrājumu.

Sāksim ar pirmo pensijas līmeni, kas ir obligāts visiem Latvijas Republikas iedzīvotajiem. 1. pensiju līmenis tiek uzkrāts, lai nodrošinātu ar sociālajiem pabalstiem tos, kuri nav spējīgi strādāt, kā arī pašreizējos pensionārus. Kad Jūs nonāksiet līdz pensijas vecumam, tad Jūsu pensija sastāvēs no strādājošo iemaksātajām summām. Lai šī sistēma veiksmīgi darbotos ir nepieciešami pēc iespējas vairāk strādājošie un pēc iespējas mazāk, pensionāri.

Tas, protams, izskaidro to, ka pēdējo 10 gadu laikā pensijas saņemšanas vecums ir palielinājies vairāk, kā par 10 gadiem. Par otro pensiju līmeni ir tā, ka Jūs esat dzimis pēc 1971. gada 1. jūlija, tad otrajam pensiju līmenim esat pieteikts obligāti. Tātad no šī datuma neliela daļa no Jūsu sociālās apdrošināšanas iemaksām nebūs novirzīta pašreizējajiem pensionāriem, taču tiks ieguldīta un uzkrāta Jūsu pensijai. Šīs pensijas ieguldījumu galvenais uzdevums ir sekmīgi veikt investīcijas, lai nodrošinātu to, ka pensiju kapitāls aug straujāk nekā gada inflācija, kā arī vidējā darba alga valstī. Tātad, lai iegūtu pietiekoši daudz līdzekļus vecumdienās, tad ir izdevīgi tas, ka Jūs esat pievienojies otrajam pensiju līmenim, jo tad būs krietni vien vieglāk izdzīvot.